Cześć,

Jestem Marcela i bardzo się cieszę, że mamy okazję się poznać. Chociaż teraz, to Ty masz okazję bardziej poznać mnie, ale kto wie, co przyniesie przyszłość.

 

Kim jestem?

Bardzo nie lubię tego pytania, ponieważ w obecnych czasach nie zawsze da się określić siebie jakimś przymiotnikiem, zawodem, jednym czy dwoma słowami, które wszystko powiedzą.

W moim przypadku dodatkowo ukończone studia niewiele mówią o tym, czym dokładnie teraz się zajmuję. Ale wspomnę o tym na koniec, bo zawsze to jakiś punkt odniesienia. I dodatkowo wcale nie żałuję, że zdecydowałam się na taka ścieżkę edukacji.

 

Natomiast w tym miejscu bardziej pochyliłabym się nad pytaniem DLACZEGO jestem kim jestem i robię to, co robię?

 

Dlatego, że chcę dzielić się wiedzą, by przyczyniać się do tego, że ludziom będzie żyło się z większym poczuciem sensu i w dobrych relacjach.

 

Dlatego pracuję indywidualnie z dziećmi, ale też z grupami zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pomagam budować silne zespoły, przechodzić przez kryzysy, konflikty, wydobywać z ludzi ich potencjał, a przy tym wszystkim jestem strażnikiem odpoczynku i regeneracji😉 wszystko w duchu empatii (czyli w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz badania Brene Brown).

Nie mam jednej recepty na to, jak pracuję. Do każdej grupy, do każdego zespołu, do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Badam potrzeby. Może wynika to stad, że moim największym talentem wg Gallupa jest INDYWIDUALIZACJA.

Głęboko wierzę, że to właśnie empatyczne podejście w parze z kolejnymi talentami takimi jak: organizator i wizjoner, pozwalają mi zaspokoić indywidualne potrzeby ludzi, zespołów i organizacji.

 

Skoro już o TALENTACH mowa, to po zrobieniu tzw. testu talentów Gallupa moimi w pierwszej dziesiątce są:
 1. Indywidualizacja
 2. Bliskość
 3. Odpowiedzialność
 4. Organizator
 5. Wizjoner
 6. Uczenie się
 7. Maksymalista
 8. Rozwijanie innych
 9. Empatia
 10. Strateg

 

Co do edukacji, to wymienię tylko kilka elementów, które szczególnie wywarły wpływ na to co robię i wsparły mnie wiedzą:
 • Szkoła Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii wraz ze Studium Rozwoju Integralnego
 • Kurs Trenera Umiejętności Społecznych,
 • Kurs EduScrum w edukacji,
 • Uniwersytet Gdański, kierunek: Ekonomia, specjalność: Biznes Elektroniczny,
 • Uniwersytet Gdański, kierunek: Oceanografia, specjalność: Biologia morza.

Jak widzisz nie jest to zbyt oczywiste i jednoznaczne. Moja droga edukacyjna, czy moja droga poszukwiania tego, co chcę robić i w czym jestem dobra, poszerzania moich kompetencji sprawiła, że sama nie szufladkuję ludzi. Lubię dawać przestrzeń do ekperymentowania, odkrywania, próbowania.

 

Trochę już o mnie wiesz. Może kiedyś będziemy mieli okazję wypić wspólną herbatę i ja dowiem się czegoś o Tobie 😊